Stella Fashion Style

niedziela, 15 listopada 2015

Keratynowe prostowanie włosów w domu Prokeratin brazillian Keratin System.

Witajcie dzisiaj post o keratynowym prostowaniu włosów.
Jest to zabieg odbudowujący włosy, zapewniający blask i rekonstrukcje włosa. Jest to moje drugie keratynowe prostowanie włosów, pierwszy raz robiłam je w profesjonalnym salonie keratyna pochodziła ze strony  http://www.cocochoco.pl. Zabieg oczywiście spełnił moje oczekiwania włosy były piękne błyszczące, przesuszone końcówki stały się gładkie. Ceny w salonie wahają się od 200 zł w wzwyż, wszystko zależy od długości włosa oraz gęstości. Niema co ukrywać jest ot zabieg drogi, sama kreatyna na allegro kosztuje od 80zł na krótkie włosy. Drogie ceny zabiegu spowodowały, że  postanowiłam sama zrobić ten zabieg w domu. Potrzebujemy tylko szampon otwierający łuskę włosa, keratynę oraz prostownice do włosów, suszarkę i rękawiczki.


Moja keratyna którą zamówiłam nazywa się PROKERATIN jest to komplet zawierający szampon i keratyna. Pojemność keratyny to 120 ml jest to wystarczająca ilość dla długich włosów.Moje włosy przed zabiegiem były suche plątały się, bo bardzo często je rozjaśniałam.
Używałam rożnych kosmetyków do poprawy kondycji włosów olejki, odżywki w sprayu, jedwabie, maski, niestety na nic.I to dlatego po raz drugi zdecydowałam się na keratynowe prostowanie.
Zaznaczam że zabieg nie jest przeznaczony dla osób które mają rzadkie włosy, gdyż włosy wyprostowane na keratynie wyglądają po prostu źle, tak jak by ich było jeszcze mniej.

Moje włosy przed zabiegiemPo keratynowym prostowaniuJak przygotować włosy do zabiegu?


1. Myjemy bardzo dokładnie dwa razy włosy szamponem otwierającym łuskę włosa, następnie suszymy.
2.Po wysuszeniu, rozczesujemy i  rozdzielamy włosy na pasma i resztę spinamy do góry. Nakładamy keratynę pędzlem lub szczotką w rękawiczkach ochronnych, pasmo po paśmie bardzo dokładnie.3.Kiedy włosy są już całkowicie pokryte preparatem zostawiamy na 20 min do wchłonięcia.
4.Suszymy włosy, następnie prostujemy prostownicą.Uprzedzam, że keratyna ma bardzo ostry zapach najlepiej otworzyć okna w pomieszczeniu, szczypie tez w oczy.Efekty zdrowych włosów można zobaczyć od razu po wyprostowaniu.I pamiętajmy o najważniejszym 5 punkcie .
5.Wyprostowane włosy pozostawiamy na 7 dni  lub więcej bez mycia gdyż kreatyna musi się wchłonąć.
Włosy będą wyglądać na przetłuszczone ale musimy wytrzymać ten czas. Później włosy myjemy tylko szamponami które są bez składników SLS .Zapewni nam to przedłużenie efektu.Efekt!
Jeśli będziecie chciały kupić keratynę zapraszam do mnie na facebooka.

2 komentarze:

 1. niezły efekt ;) ale ja tam lubię moje fale ;) rzadko prostuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hi there my dear! I just want to ask if we can follow each other on GFC?

  Please leave a comment on our blog!

  http://kstylick.blogspot.com

  You can also follow us on Facebook and Instagram.

  https://www.facebook.com/Kstylick
  https://instagram.com/kstylick/

  we will follow you back! XOXO

  Korean Fashion

  OdpowiedzUsuń